Florida4 2019.jpeg

IHSA

Girls | Sectional

DSC_9778.jpg

2019 Wolverine Tournament

All-Amerian Henry Blocking.jpeg

IHSA

Boys | Sectional

DSC_5220.jpeg

Junior Olympics

Girls HS Great Lakes Tournament 2019.jpe

IHSA

Girls | State

HS Girls Fall1 2018.jpeg

2019 ODP

Identification Tournament

ODP ESWP 2019.jpeg

IHSA

Boys | State

IHSA | Girls | All | Sectional

1st Team

Name
Grade
Location
Year
Nicole Bacoyanis
Senior
Glenbrook South
2021
Alliey Cunningham
Senior
Evanston
2021
Natalie Long
Senior
Evanston
2021
Alexa Knutson
Junior
Hersey
2021
Annie Lindgren
Senior
Hersey
2021
Cali Burns
Senior
Lincoln-Way East
2021
Novalee Roberto
Junior
Lyons
2021
Martha Palmentera-Reid
Sophomore
Lane Tech
2021
Susan Palmentera-Reid
Sophomore
Lane Tech
2021
Sarah Palmentera-Reid
Senior
Lane Tech
2021
Sophia Bleuher
Senior
Naperville Central
2021
Grace Raquel
Senior
Naperville North
2021
Isabel Herbst
Senior
Glenbrook North
2018
Halley Seed
Junior
Evanston
2018
Olivia Olszewski
Junior
Conant
2018
Lexi Coakley
Senior
St. Charles North
2019
Emma Hernandez
Junior
Lincoln-Way East
2019
Halley Seed
Senior
Evanston
2019
Megan Cales
Senior
Licoln-Way Centrla
2019
Olivia Olszewski
Senior
Conant
2019
Sydney Arnold
Senior
Evanston
2019
Sydney Hollingsworth
Senior
Evanston
2019

2nd Team

Name
Grade
Location
Year
Ellie Bosacoma
Senior
Glenbrook North
2021
Ava Santos-Volpe
Junior
Evanston
2021
Claire Kennedy
Senior
Evanston
2021
Nina Matusiak
Senior
Conant
2021
Chloe Polzin
Junior
Deerfield
2021
Toni Zheleva
Senior
Glenbrook South
2019
Natalie Long
Sophomore
Evanston
2019
Erin Markowitz
Senior
Glenbrook North
2019
Breanna Haak
Senior
Deerfield
2018
Syndey Hollingsworth
Junior
Evanston
2018
Neha Singh
Senior
Evanston
2018

honorable mention

Name
Grade
Location
Year
 

IHSA | BOYS | All | SECTIONAL

1st Team

Name
Grade
Location
Year
Michal Chowaniec
Junior
Conant
2021
Jeremy Sherpa
Senior
Evanston
2021
Patrick Hughes
Senior
Evanston
2021
Nate Perkoski
Senior
Evanston
2019
Henry Goodman
Senior
Evanston
2019
Henry Goodman
Junior
Evanston
2018
Jacob Fin-Samuels
Senior
Evanston
2018
Lucas Verrilli
Senior
Evanston
2018

2nd Team

Name
Grade
Location
Year
Xavier Budmir
Senior
Niles West
2021
Andrew Garate
Senior
Glenbrook South
2021
Charlie Everhart
Senior
Evanston
2021
Ben Suhs
Senior
Evanston
2021
Steven Dales
Junior
Glenbrook South
2019
Cameron Schulte
Senior
Glenbrook South
2019

Honorable mentions

Name
Grade
Location
Year
 
Name
Grade
Location
Year
Grace Raquel
Senior
Naperville North
2021
Annie Lindgren
Senior
Hersey
2021
Novalee Roberto
Junior
Lyons
2021
Cali Burns
Senior
Lincoln-Way East
2021
Megan Cales
Senior
Lincoln-Way Central
2019

2nd Team

Name
Grade
Location
Year
Sophia Bleuher
Senior
Naperville Central
2021
Alexa Knutson
Junior
Heresey
2021
Sarah Palmentera-Reid
Senior
Lane Tech
2021
Natalie Long
Senior
Evanston
2021
Sydney Arnold
Senior
Conant
2019
Halley Seed
Senior
Evanston
2019
Olivia Olszewski
Senior
Conant
2019
Olivia Olszewski
Junior
Conant
2018

3rd team

Grade
Name
Location
Year
Sophomore
Susan Palmentera-Reid
Lane Tech
2021
Senior
Alliey Cunningham
Evanston
2021
Senior
Olivia Traxler
St. Charles North
2019
Senior
Lexi Coakley
St. Charles North
2019
Junior
Halley Seed
Evanston
2018

4th team

Grade
Name
Location
Year
Sophomore
Martha Palmentera-Reid
Lane Tech
2021
Junior
Emma Hernandez
Lincoln-Way East
2019

IHSA | Girls | All | State

 

1st Team

IHSA | BOYS | All | State

1st Team

Grade
Name
Location
Year
Senior
Henry Goodman
Evanston
2019

2nd Team

Grade
Name
Location
Year

3rd team

Grade
Name
Location
Year

Senior Scholastic

Grade
Name
Location
Year
 

2019 Wolverine tournament

Name
 

1st Team

Name

2019 ODP Identification Tournament

 

1st Team

 

Junior Olympics

1st Team

Name
Place
Name
Place
2021
4th Place
18U Girls Platinum Division
4th Place
2021
4th Place
18U Girls Gold Division
4th Place
2019
3rd Place
18U Girls Bronze Division
3rd Place

USA Water Polo Academic all-american

Name
Year

national interscholastic

swimming coaches association all-american

Name
Location
Year